Albisteak

Grupo de participantes en el campeonato 

2011ko EGUBERRIKO HERRI TXAPELKETA

Lorea Velasco tenis eta padelean garaile izan da

Abaroa Tenis Taldeak antolaturiko 2011ko Eguberriko Herri Txapelketa amaitu egin da eta aurtengo edizio honetan, Lorea Velasco gaztearen partehartzea azpimarratu behar dugu bai tenis bai padelean garaile izan delarik.

Aurtengo txapelketan parte hartze handia izan da, tenisean 80 partehartzaile eta padelean 30 partehartzaile, horrexegatik guztiagatik parte hartutako guztioi eskerrak eman nahi dizkizuegu. Urtetik urtera txapelketa handiago egiten dugu txapelketaren antolaketan egindako esfortsua dela eta, aurten 100 tenis partida jokatu dira eta klubak eskerrak eman nahi dizkio gure Nikori, bere lana eta gogoa ezinbestekoak ditugu mota honetako ekitaldietan.

Kronika

Padelean, gizonezkoen kategorian, Mariano Hornaza  eta Una Villaro, Nicolás Hidalgo eta Alberto Fernández Calderari aurre egin diete, azkenengo hauek irabazi dutelarik 6/1 7/6.
Emakumezkoetan,  Begoña Etxebarria eta
Marian Mendia Lorea Velasco eta Iratxe Diaz gazteen aurka jokatu zuten, Lorea eta Iratxe irabazi zutela 6/2 6/1.

Tenisean, ondorengoak izan dira garaileak:

TENIS

CONSOLACION BENJAMIN MIXTO

SUBCAMPEON: NICOLAS GORBEÑA

CAMPEON: GORKA ARTERO

BENJAMIN MIXTO

SUBCAMPEON: IRATI URBANEJA

CAMPEON: JON ALCIBAR

CONSOLACION ALEVIN

MIXTO

SUBCAMPEON: GONZALO MONGE

CAMPEON: BINGEN ZUBIAURRE

ALEVIN MIXTO

SUBCAMPEON: CLAUDIA DOMINGUEZ

CAMPEON: MIKEL GOIRIGOLZARRI

INFANTIL NO FEDERADOS

SUBCAMPEON: KEPA ZABALA

CAMPEON: ROBERTO GORBEÑA

INFANTIL FEDERADOS

SUBCAMPEON: IÑIGO TORRE

CAMPEON: MIKEL LOPEZ

CONSOLACION ABSOLUTA FEMENINA

SUBCAMPEON: ANE HIDALGO

CAMPEON: PAULA CLARAMUNT

ABSOLUTA FEMENINA

SUBCAMPEON: IRATXE DIAZ

CAMPEON: LOREA VELASCO

CONSOLACION ABSOLUTA MASCULINA

SUBCAMPEON: PACO RIBELLES

CAMPEON: ALEX GOMEZ

ABSOLUTA MASCULINA

SUBCAMPEON: SERGIO GOMEZ

CAMPEON: MARKEL GARCIA

Padelean
:

PADEL

ABSOLUTA FEMENINA

SUBCAMPEONAS: MARIAN MENDIA / BEGOÑA ETXEBARRIA

CAMPEONAS: LOREA VELASCO / IRATXE DIAZ

ABSOLUTA MASCULINA

SUBCAMPEONES: MARIANO HORMAZA / UNAI VILLARO

CAMPEONES:

NICOLAS HIDALGO / ALBERTO

FERNANDEZ

Partida finalak behin bukatuta sari-banaketa izan zen. Sariak Barrikako Alkatea, Jose Madariaga Marín eta kultur zinegotziak Julia Romero eta Heri Lago-lekue banatu zituzten.